Kutsume osalema e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoorus

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlemine on avatud kõikidele kõrgkoolide õppejõududele ja kutseõppeasutuste ning üldhariduskoolide õpetajatele, kes on loonud täielikult või osaliselt veebipõhise kursuse, ja on seda vähemalt korra läbi viinud. Osale taotlusvoorus juba täna!

E-kursuse kvaliteedimärk

Kvaliteedimärk on tunnustus e-kursuse autorile, kes on saavutanud digitehnoloogia rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi. Kvaliteedimärkide väljaandmise eesmärk on levitada head kogemust ja saada tagasisidet oma e-kursusele kokkulepitud kvaliteedikriteeriumite alusel.

Soovijatel on võimalik osaleda ka e-kursuse kvaliteedimärgi taotlemist toetaval kursusel “Minu e-kursus kvaliteedimärgi vääriliseks” (detsember 2020–jaanuar 2021). Koolitus on osalejale tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.

Kuidas e-kursust hinnatakse?

Kursust hindab e-õppe ekspertidest koosnev komisjon. Hindamise aluseks on kvaliteetse e-kursuse kriteeriumid. Vaata ka juhendit kvaliteetse e-kursuse loomiseks siit.

Kõik taotlusvoorus osalenud e-kursused saavad hindamiskomisjonilt tagasisidet kursuse edasiseks arendamiseks. Kvaliteedinõuetele vastavatele e-kursustele antakse välja kvaliteedimärk, mille saab lisada oma e-kursusele. Parimaid e-kursuseid tunnustatakse aasta e-kursuse nimetusega. Aasta e-kursuse auhinnafond on 2000 eurot.

Kuidas saab kvaliteedimärki taotleda?

Kvaliteedimärgi taotlemiseks esita konkursiveebis oma kursuse eneseanalüüs, avaldus ning organisatsiooni retsensioon. Toimi nii:

1. Logi end konkursiveebis ID-kaardi või mobiil-ID abil sisse. Juhul kui sa ei ole veel konkursiveebi kasutaja, siis peaksid ennast ühekordse tegevusena kasutajaks registreerima.
  2. Vii konkursiveebis läbi eneseanalüüs ja esita see kvaliteedimärgi taotlemise konkursile.
  3. Eneseanalüüsi vormi täitmise järel avaneb võimalus esitada taotlus e-kursuse kvaliteedimärgi konkursil osalemiseks;
  4. Organisatsiooni retsensiooni vorm tuleb täita eraldi ning selle saad taotluse täitmisel lisada manusena. Organisatsiooni retsensiooni peab täitma organisatsiooni valitud isik (nt programmi- või õppekava juht, õppealajuhataja jne) ja digiallkirjastama taotleja otsene juht.

Taotlusi ootame 2. veebruarini 2021 (k.a).

Lisainfo:

Juhend kvaliteetse e-kursuse loomiseks

Varasemate taotlusvoorude tulemused (2008–2020)

Korduma kippuvad küsimused

Küsimuste korral võib julgelt kirjutada kvaliteet@harno.ee.

Loe kvaliteedimärgist lähemalt siit.