Kutsehariduse hindamisnõukogu

HAKA juurde kuulub kutsehariduse hindamisnõukogu. Hindamisnõukogusse kuuluvad kutsehariduse ja selle kvaliteedi tagamise eksperdid, kes on oma tegevuses sõltumatud.

Kutsehariduse hindamisnõukogu koosseis

• Gerli Aas, hindamisnõukogu esimees; Eesti Töötukassa arendusosakonna juhataja-strateegiajuht
  • Toomas Kuuda, hindamisnõukogu aseesimees; Eesti Kaubandus-Tööstuskoda Pärnu esinduse juhataja
  • Andra Piirsalu, Hotell Palace ja Radisson Collection Hotel Tallinn inimeste ja organisatsioonikultuuri juht
  • Liina Lilleniit, Tallinna Majanduskooli õpilane;
  • Eduard Brindfeldt, Tallinna Tööstushariduskeskuse tehnoloogiadirektor
  • Hele Tammenurm, infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni kutsenõukogu liige; Telia Eesti AS kvaliteedi- ja protsessijuhtimise allüksuse juht (kutsenõukogude esimeeste kogu poolt nimetatud liige)
  • Kaarel Jänes, Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liidu tegevjuht; Eesti Elektroenergeetika Seltsi juhatuse liige
  • Margus Keerutaja, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) juhatuse liige, EEEL kutsekomisjoni liige; AS Sovek juhataja (kutsenõukogude esimeeste kogu poolt nimetatud liige)
  • Pille Meier, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu arendusnõunik; metsanduse kutsenõukogu esimees; metsanduse kutsekomisjoni esimees (kutsenõukogude esimeeste kogu poolt nimetatud liige)
  • Piret Lemsalu, AS Hoolekandeteenused juhatuse liige ja finantsdirektor; Täiskasvanuhariduse Nõukogu liige
  • Raul Kütt, Eesti Masinatööstuse Liidu tegevjuht; mehaanika ja metallitöö kutsete kutsekomisjoni esimees
  • Sirje Potisepp, Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja; Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu liige
  • Urve Mets, SA Kutsekoda OSKA uuringujuht

Hindamisnõukogu sekretär on Kai Hermann.

Kutsehariduse hindamisnõukogu koosseisu volitused algasid 9.05.2022 ning kehtivad kuni 8.05.2025.

Kutsehariduse hindamisnõukogu ülesanded

Hindamisnõukogu:

• kinnitab kutsehariduse kvaliteedihindamise põhimõtteid ja läbiviimise korda sätestavad regulatsioonid;
  • kinnitab hindamiskomisjonide moodustamise põhimõtted ja komisjoniliikmete kvalifitseerumisnõuded;
  • langetab otsused kutseõppe õppekavarühmade kvaliteedi hindamise osas;
  • annab eksperthinnangu õppe kvaliteedile õppeõiguse taotlemisel uues õppekavarühmas.

Haridus- ja Noorteameti põhimäärus, § 24 lõige 6

Dokumendid

Kutsehariduse hindamisnõukogu tegevus on reguleeritud dokumentidega “Kutsehariduse hindamisnõukogu töökord” ja “Kutsehariduse hindamisnõukogu ja vaidekomisjoni moodustamise kord”, mille leiad dokumentide alt.