Institutsionaalse akrediteerimise hindamisotsused ja aruanded

Eesti kõrgkoolide institutsionaalse akrediteerimise hindamisotsused ja aruanded leiad vastava kõrgkooli nimele klõpsates. Iga hindamisotsuse juurde on märgitud ka akrediteeringu kehtivuse aeg.

Ülikoolid

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Tallinna Tehnikaülikool

Tunnustust vääriv: ülikool on näidanud oma suutlikkust viia edukalt ellu organisatsiooni struktuuri, õppekavade ja uurimisrühmade põhjalik ja laiaulatuslik reform, reageerides seejuures tõhusalt eelmise institutsionaalse akrediteerimise soovitustele ja muutuvale väliskeskkonnale.

Tallinna Ülikool

Tunnustust vääriv: ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) kursus kõigis õppekavades

Rakenduskõrgkoolid

EEKBL Kõrgem Usuteaduslik Seminar

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituut

* Seatud kõrvaltingimus, mille täitmise kohta tuleb esitada hiljemalt 29.06.2025 aruanne.

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar

Kaitseväe Akadeemia

Tunnustust vääriv: ühiskonna teenimine

* Seatud kõrvaltingimus on täidetud, hindamisnõukogu otsus.

Kõrgem Kunstikool Pallas

Tallinna Tehnikakõrgkool

Tunnustust vääriv: kõrgkoolididaktika uurimisrühm ning innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus on väärtuslikud instrumendid õppe- ja teadustöö arendamisel.

Tunnustust vääriv: õppekavaarendus

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool

Tartu Tervishoiu Kõrgkool

* * Seatud kõrvaltingimus on täidetud, hindamisnõukogu otsus ja hindamiskomisjoni aruanne.

Tunnustust vääriv: kõrgkooli juhtimine

Sisekaitseakadeemia

Tunnustust vääriv: ressursid; õppekava

* Seatud kõrvaltingimused on täidetud.

2012–2019

Tunnustust vääriv: kõrgkooli juhtimine; ühiskonna teenimine

Välisülikoolide institutsionaalne akrediteerimine

Lisaks Eesti kõrgkoolidele on HAKA viinud institutsionaalseid akrediteerimisi läbi ka välisülikoolides – otsused ja aruanded leiad ülikooli nimele klõpsates.

Jerevani Haybusaki ülikool (Yerevan “Haybusak” University)

** Seatud kõrvaltingimus on täidetud, hindamisnõukogu otsus ja hindamiskomisjoni aruanne.

* Seatud uus kõrvaltingimus, hindamisnõukogu otsus ja hindamiskomisjoni aruanne.

Tadžiki rahvusülikool (Tajik National University)

* Seatud kõrvaltingimus jäi täitmata, mistõttu tühistas HAKA kõrghariduse hindamisnõukogu akrediteerimise otsuse, uus otsus (inglise keeles). Ülikool esitas HAKA-le vaide, vaideotsusega saab tutvuda siin (inglise keeles) ning hindamisnõukogu otsuse muutmise otsusega siin. Vaideotsusega ülikooli esitatud vaide osas saab tutvuda siin.